Logowanie
Login:
Hasło:

Styczniki


Styczniki

Instalacja elektryczna potrzebna jest niemal w każdym budynku mieszkalnym, biurowym. Systematycznie należy ja nadzorować, dbać o prawidłowy jej stan. Co jakiś czas konieczna będzie też wymiana określonych jej elementów.

Jeśli decydujemy się na remont domu, koniecznie warto pomyśleć o zmodernizowaniu instalacji elektrycznej. Dotyczy to w szczególności budynków starych, gdzie instalacja jest delikatnie mówiąc mało nowoczesna. Stare instalacje mogą być niebezpieczne, a przecież nikt nie chce niepotrzebnie narażać siebie czy też swoich bliskich na utratę życia i zdrowia. Wymiana instalacji nie jest wydatkiem małym, ale biorąc pod uwagę korzyści jakie z tego działania płyną, zdecydowanie warto się na nią zdecydować. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję, poprośmy o pomoc w ocenie instalacji profesjonalistę - elektryka, który jest niekwestionowanym fachowcem i specjalistą w branży, w której pracuje. Taka osoba sprawdzi stan przewodów, tablicę rozdzielczą, działanie zabezpieczenia przeciwporażeniowego, puszki przyłącznikowe. Pamiętajmy również, że modernizacji wymagają nie tylko te instalacje, które określa się jako bardzo stare. Zdarza się również, że w nowoczesnych budynkach źle obliczono potrzeby i w związku z tym konieczne będzie dodanie kilku gniazd. Przeciążona instalacja z pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem i znacznie lepiej ją zmodernizować, niż zmagać się z problemem przez wiele lat.

Wymiana instalacji elektrycznej wiąże się z tematyka wyłączników. Tutaj można mówić o wyłącznikach nadmiarowoprądowych, wyłącznikach typu B, typu C i D, wyłącznikach różnicowoprądowych, wyłącznikach pierwszeństwa. Jedną z najbardziej popularnych części instalacji elektrycznej są styczniki. Pozwalają na zdalne włączanie określonych urządzeń, a także na skuteczne sterowanie nimi. Styczniki zamieszcza się w obwodach zasilających urządzenia dużej mocy, a także takie, które włącza się automatycznie.

Zobacz też

Jest wiele różnych rodzajów żarówek. Jakie jednak wybrać, aby zapewniały komfortowe doświetlenie danej przestrzeni?

Czytaj dalej: Żarówki – jakie wybrać
Dowiedz się dlaczego warto wymienić stare żarówki na energooszczędne. Mniejsze rachunki i dłuższa żywotność to parę z zalet tych żarówek.

Czytaj dalej: Energooszczędne żarówki
Obecnie technologia rozwija się z zatrważającą prędkością, dlatego też przestaje dziwić fakt, iż najnowocześniejsze technologie obecne są w życiu każdego z nas na każdym kroku, nawet i w domu, w którym mieszkamy na co dzie

Czytaj dalej: Elektronika w domu
Instalacja elektryczna jest bardzo istotna. Nie można wyobrazić sobie funkcjonalnego lokalu bez wspomnianej instalacji. Ważne jest, aby tworzeniem takich rozwiązań zajmowali się tylko fachowcy. Nie posiadając uprawnień sami nie podejmujmy się tak

Czytaj dalej: Gdzie szukać dobrego elektryka?