Maszyny piekarnicze - jakie są potrzebne w piekarni?

Maszyny piekarnicze - jakie są potrzebne w piekarni?

Producenci wypieków, piekarnie, cukiernie ciągle się unowocześniają, powstają też nowe piekarnie nawet w mniejszych miejscowościach lub na osiedlach. Wielu klientów kusi zapach świeżo wypieczonego pieczywa rano dochodzącego z pobliskiej piekarni. Do przygotowania takich pięknie pachnących bułek, chleba czy ciast potrzebne są nowoczesne i specjalistyczne maszyny piekarnicze, są one zatem niezbędnym wyposażeniem każdej piekarni i zakładu produkującego ciasta.

Jakie maszyny piekarnicze używać w profesjonalnej piekarni?

Oczywiście najważniejszym urządzeniem, bez którego nie może obyć się żadna piekarnia to piec. Piece powinny spełniać najwyższe standardy jakościowe, być wytrzymałe i solidne. Ważne by zapewniały nowoczesne i wygodne systemy załadunku, a także równomierność wypieku dzięki stabilności termicznej. Bardzo wygodne są piece z palnikiem z boku i z tyłu, taka pozwala to na pracę na niezależnych od siebie grupach półek. Na rynku dostępne są piece o różnych gabarytach, jeśli zależy nam na dużej powierzchni pieczenia, a jednocześnie nie mamy zbyt wiele miejsca na piec w naszej piekarni, dobrym rozwiązaniem będą maszyny piekarnicze Hasborg, a zwłaszcza piec obrotowy METIS. Jest to piec wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej z uwzględnieniem najnowocześniejszych rozwiązań technicznych.

Kolejnym urządzeniem niezbędnym w każdym zakładzie piekarniczym jest miesiarka do ciasta, pozwala ona na szybkie i bardzo dokładne przygotowanie i wymieszanie ciasta do wypieku. Najczęściej używane są do tego miesiarki spiralne, wyposażone w elektroniczne systemy mieszania, pozwalają na intensywną pracę, dokładne napowietrzenie i odpowiednie spulchnienie ciasta, wraz ze starannym wymieszaniem wszystkich składników. Mieszarki pozwalają na przygotowanie różnego rodzaju ciasta i ze względu na różne rozmiary mogą być stosowane zarówno w małych jak i w większych piekarniach.
Wiele piekarni i zakładów piekarniczych specjalizujących się w produkcji chleba zaopatruje się też w maszyny do produkcji zaczynu, zapewniające dobre parametry gotowego kwasu, oraz pozwalające oszczędzić czas potrzebny do jego wykonania.

Jeśli nasza piekarnia oprócz produkcji pieczywa oferuje też wyrób ciastek, warto zaopatrzyć się w specjalistyczne maszyny do ich produkcji. Firma Hasborg oferuje urządzenia do formowania ciastek, zarówno jedno jak i dwukolorowych, np. maszyna QUATROMAX, która posiada cztery głowice: dwie na ciasto ciemne lub jasne i dwie na nadzienie np. krem + marmolada. Dodatkowo w ofercie tej firmy są maszyny do dekorowania ciastek, oblewające czekoladą, a także linie przemysłowe do produkcji ciastek na większą skalę.

Ostatnie komentarze w rankingu: (2)
~Maciek
my mamy maszyny piekarskie firmy https://jeremy.pl - do chleba, bułek, ciastek również, bdb jakość i obsługa maszyn, dokładne, bezawaryjne i cenowo konkurencyjne bardzo
Darek
HASBORG jest profesjonalną firmą istniejącą na rynku od wielu lat. To uznany producent maszyn piekarniczych i cukierniczych. Oferuje swoim klientom między innymi nowoczesne maszyny cukiernicze, maszyny do produkcji ciastek, całe profesjonalne linie do produkcji ciastek. Marka zapewnia kompleksowe wyposażenie cukierni i piekarni. Maszyny HASBORG cieszą się powodzeniem dzięki ich solidnemu wykonaniu, niezawodności, jak również niskiemu zużyciu energii. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że maszyny piekarnicze Hasborg sprawują się rewelacyjnie i niezawodnie. Praca stała się czystą przyjemnością. Firma oferuje bardzo profesjonalne doradztwo. Polecam
Opisz swoją opinię w komentarzu
Ocena końcowa:

Inne powiązane firmy

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Bądź pierwszy
w ocenie

Producenci wypieków, piekarnie, cukiernie c...
Instalacja elektryczna potrzebna jest niemal w ka...
Ekologia i oszczędzanie od paru lat są częstymi...
Powierzenie wykonania instalacji elektrycznej spec...
Instalacje elektryczne są bardzo ważne. Ciężko...
Żarówki mogą różnic się między sobą wielom...