Rodzaje schodów strychowych

Rodzaje schodów strychowych

Schody strychowe http://www.wasiak.net/oferta/schody-strychowe.html to element konstrukcyjny naszego domu, który nie powinien zabierać dużo miejsca, a jednocześnie zapewniać nam bezpieczne wejście na strych, czyli dość rzadko użytkowane poddasze, w którym najczęściej składujemy pudełka z ubraniami oraz zabawkami, z których wyrosły nasze dzieci. Strych jest pomieszczeniem, do którego będziemy wchodzić dość rzadko, dlatego nie warto tworzyć do niego osobnych schodów, które wymagają stworzenia w stropie niezamykanego otworu - takie rozwiązanie mogłoby również wpłynąć na izolację termiczną naszego domu.

Dlatego bardziej praktycznym i ergonomicznym rozwiązaniem są specjalnie przeznaczone do tego celu schody strychowe, które są przymocowane do klapy, którą zamyka się otwór w suficie. Takie rozwiązanie jest niezwykle estetyczne, ponieważ nie rzuca się zbytnio w oczy. Istnieje kilka rodzajów schodów strychowych, dlatego jeżeli zastanawiasz się, który rodzaj wybrać, zachęcamy do czytania!

Najczęściej wybieraną opcją są schody strychowe składane, które mogą występować nawet w kilku częściach, np. dwóch czy pięciu. Kondygnacje takich schodów są ze sobą połączone zawiasami, dzięki czemu można je szybko i sprawnie złożyć. Taki rodzaj schodów najczęściej wykonany jest z drewna, aluminium lub stali. Kolejnym rozwiązaniem są schody strychowe rozsuwane, które są podobne do schodów rozkładanych, jednakże nie są one wyposażone we wspomniane wcześniej zawiasy. Takie schody są świetnym rozwiązaniem do niemal każdej wielkości pomieszczenia, ponieważ można je dopasować do indywidualnych potrzeb oraz wysokości pomieszczenia. Warto wiedzieć, że schody rozsuwane z pewnością zajmują nieco mniej miejsca niż schody składane. A co ze schodami strychowymi nożycowymi? Zazwyczaj są to schody w całości wykonane z wysokogatunkowego metalu - składają się one na harmonijkę, jednakże wielu użytkowników podkreśla, że są mniej wygodne, chociaż charakteryzują się zwiększonym dopasowaniem do pomieszczenia, jako że mają zdolność regulacji. Schody harmonijkowe zajmują również niewiele miejsca pod czas otwierania i zamykania.

Ostatnie komentarze w rankingu: (0)
Opisz swoją opinię w komentarzu
Ocena końcowa:

Inne powiązane firmy

Bądź pierwszy
w ocenie
Bądź pierwszy
w ocenie
Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 5/5 (3 opinie)

Przekazywanie informacji z zakresu bezpieczeństwa...
W firmach, zakładach produkcyjnych czy na budowac...
Sosna to drzewo iglaste, które niezwykle cz...
Kantówka jest drewnianym elementem konstruk...
Istnieją różne rodzaje schodów wew...
Urządzając dom, zwykle decydujemy się na wysoki...