Zastosowanie klejonki sosnowej

Zastosowanie klejonki sosnowej

Klejonki to jedne z najczęściej stosowanych materiałów w stolarce. Powstają najczęściej w wyniku spajania ze sobą kilku części płyt MDF lub warstw drewna. Rodzaj wykorzystanych materiałów w dużym stopniu wpływa na jakość wyrobów. Dużym uznaniem cieszą się klejonki sosnowe. Są wykonywane z prawdziwego drewna, a co za tym wytrzymałe i bardzo odporne.

Czym jest klejonka sosnowa?
Klejonka sosnowa to materiał, który powstaje z kilku warstw drewna sosnowego, spajanych przy pomocy kleju pod prasą. Klejonkę z tego surowca można wykorzystywać do produkcji różnego rodzaju mebli. Znajduje również zastosowanie przy tworzeniu kantówki okiennej i drzwiowej. Sosna jest gatunkiem drewna wyróżniającym się dużym stopniem twardości. Charakteryzuje się też niską przepuszczalnością wody. W połączeniu z wodoodpornymi klejami, jakie najczęściej wykorzystywane są do produkcji klejonki sosnowej, zapewnia ona wysoką trwałość i nie pęcznieje pod wpływem wilgoci. Elementy wykonane z tego materiału można bez problemu myć oraz pastować. Klejonka sosnowa produkowana jest w rożnych wymiarach, dlatego można łatwo dostosować ją do wykonywanych prac.

Sposoby na zastosowanie klejonki
Klejonka sosnowa znajduje zastosowanie przede wszystkim w przemyśle meblarskim. Wykorzystuje się ją do produkcji podłóg, schodów oraz mebli. Klejonka jest także wyrobem, który stosuje się do produkcji kantówki, wykorzystywanej do tworzenia ram okien i drzwi. Materiał ten sprawdza się znacznie lepiej niż lite drewno, ponieważ z biegiem czasu nie ulga wypaczeniu ani pękaniu. To właśnie dzięki klejonkom okna drewniane znów stały się popularne po tym, jakie wiele osób zaczęło zaczęło zastępować je plastikowymi. Obecnie produkowane ramy okienne z klejonki sosnowej nie powodują problemu ze szczelnością i nie wymagają ciągłego malowania. Zaletą tego materiału jest także łatwość obróbki, dlatego klejonkę można zastosować do tworzenia okien okrągłych, a także o wielu innych kształtach.

Ostatnie komentarze w rankingu: (0)
Opisz swoją opinię w komentarzu
Ocena końcowa:

Inne powiązane firmy

DSSC (ang. Dye Sensitized Solar Cells) należą do...
Schody strychowe http://www.wasiak.net/oferta/scho...
Urządzając dom, zwykle decydujemy się na wysoki...
Kantówka jest drewnianym elementem konstruk...
Obecnie technologia rozwija się z zatrważającą...
Okna dachowe http://www.wasiak.net/oferta/okna-dac...