Z jakiego materiału powinna być wykonana kantówka drzwiowa?

Z jakiego materiału powinna być wykonana kantówka drzwiowa?

Kantówka jest drewnianym elementem konstrukcyjnym, który cieszy się ogromną popularnością w budownictwie. Kantówka jest elementem, który dostępny jest w różnorodnych przekrojach, a także w różnych długościach. Chociaż kantówka jest materiałem budowlanym, jak i wykończeniowym, to jednak najczęściej stosowana jest w funkcji elementu konstrukcyjnego.

Na polskim rynku budowlanym najczęściej można spotkać cztery rodzaje kantówek: klejoną, litą, struganą oraz niestruganą. W przypadku kantówki struganej, czyli heblowanej najczęściej wykorzystuje się drewno sosnowe lub drewno świerkowe. Kantówki mogą być również tworzone z drewna jesionu, buku oraz dębu. Kantówkę można dowolnie przycinać, malować, a także impregnować, co pozwoli ochronić ją przed wilgocią. Producenci kantówek najczęściej na indywidualne życzenie klienta mogą dokonywać dodatkowe obróbki, np. wyfrezować krawędzie, szlifować kantówkę, a nawet ją wizualnie postarzyć czy wykonać w dość niestandardowym wymiarze.

Dlaczego warto zdecydować się właśnie na kantówkę drewnianą?
Kantówka drewniana jest odporna na kurczenie się oraz pękanie. Kantówka drewniana posiada niezwykle szeroki zakres zastosowania, dzięki jej właściwościom. Warto wiedzieć, że kantówka nie ulega szybko zmianom temperatury, a dzięki dodatkowej obróbce i odpowiedniej impregnacji staje się jeszcze trwalszym materiałem konstrukcyjnym. Ogromną zaletą kantówki drzwiowej jest zwiększona odporność na ogień i niewielka waga. Kantówka świetnie sprawdzi się nie tylko przy wykończeniu budynku, ale również w jego budowaniu, ponieważ jest stabilnym elementem konstrukcyjnym. Tak naprawdę od naszej wyobraźni zależy, gdzie kantówka drewniana zostanie wykorzystana - można ją dostosować do indywidualnych potrzeb. Producent kantókwi Richd. Anders http://www.richd-anders.pl/produkty/kantowka-okienna-i-drzwiowa.html produkuje kantówkę drzwiową  i okienną przede wszystkim z drewna sosnowego, jednakże na życzenie klienta może wykonać również kantówkę modrzewiową lub kantówkę eukaliptusową.

Ostatnie komentarze w rankingu: (0)
Opisz swoją opinię w komentarzu
Ocena końcowa:

Inne powiązane firmy

Listwy sosnowe tworzone są w zależności od swoj...
Biuro projektowe to miejsce, do którego wybieramy...
Żarówki mogą różnic się między sobą wielom...
Urządzając dom, zwykle decydujemy się na wysoki...
Współczesny świat korzysta z elektryczno...
Kto z nas nie lubi smaku i aromatu świeżego chle...