Styczniki

Styczniki
Instalacja elektryczna potrzebna jest niemal w każdym budynku mieszkalnym, biurowym. Systematycznie należy ja nadzorować, dbać o prawidłowy jej stan. Co jakiś czas konieczna będzie też wymiana określonych jej elementów.

Jeśli decydujemy się na remont domu, koniecznie warto pomyśleć o zmodernizowaniu instalacji elektrycznej. Dotyczy to w szczególności budynków starych, gdzie instalacja jest delikatnie mówiąc mało nowoczesna. Stare instalacje mogą być niebezpieczne, a przecież nikt nie chce niepotrzebnie narażać siebie czy też swoich bliskich na utratę życia i zdrowia. Wymiana instalacji nie jest wydatkiem małym, ale biorąc pod uwagę korzyści jakie z tego działania płyną, zdecydowanie warto się na nią zdecydować. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję, poprośmy o pomoc w ocenie instalacji profesjonalistę - elektryka, który jest niekwestionowanym fachowcem i specjalistą w branży, w której pracuje. Taka osoba sprawdzi stan przewodów, tablicę rozdzielczą, działanie zabezpieczenia przeciwporażeniowego, puszki przyłącznikowe. Pamiętajmy również, że modernizacji wymagają nie tylko te instalacje, które określa się jako bardzo stare. Zdarza się również, że w nowoczesnych budynkach źle obliczono potrzeby i w związku z tym konieczne będzie dodanie kilku gniazd. Przeciążona instalacja z pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem i znacznie lepiej ją zmodernizować, niż zmagać się z problemem przez wiele lat.

Wymiana instalacji elektrycznej wiąże się z tematyka wyłączników. Tutaj można mówić o wyłącznikach nadmiarowoprądowych, wyłącznikach typu B, typu C i D, wyłącznikach różnicowoprądowych, wyłącznikach pierwszeństwa. Jedną z najbardziej popularnych części instalacji elektrycznej są styczniki. Pozwalają na zdalne włączanie określonych urządzeń, a także na skuteczne sterowanie nimi. Styczniki zamieszcza się w obwodach zasilających urządzenia dużej mocy, a także takie, które włącza się automatycznie.
Ostatnie komentarze w rankingu: (0)
Opisz swoją opinię w komentarzu
Ocena końcowa:

Inne powiązane firmy

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Bądź pierwszy
w ocenie

Legrand to marka, która funkcjonuje w bran...
Producenci wypieków, piekarnie, cukiernie c...
Współczesny świat korzysta z elektryczno...
Powierzenie wykonania instalacji elektrycznej spec...
Instalacje elektryczne są bardzo ważne. Ciężko...
DSSC (ang. Dye Sensitized Solar Cells) należą do...