Rodzaje schodów strychowych

Rodzaje schodów strychowych

Ostatnie komentarze w rankingu:

super przydatna informacje :)
Artur
Bardzo rzetelna i solidna firma. Jestem zadowolony z tego, że postanowiłem im zaufać, mam świetną pracę i bardzo dużo możliwości. Pracodawca m...
Juliusz
Polecam zarówno maszyny jak i środki czyszczące
Sylwia
Dzięki producentowi Richd. Anders Polska, nasz projekt zyskał niezawodną bazę z ich doskonałego drewna.
Marta Awzan
Firma rodziny Anders posiada 135-letnie doświadczenie biznesowe, jak również specjalistyczną wiedzę o drewnie i sposobach jego obróbki. Zakład...
Jago
Producent potrafi spełnić specjalne życzenia klienta - to duży plus.
Karolina
Kompletna oferta akcesoriów do mebli, zdecydowana większość dostępna od ręki co ułatwia zakupy no i najważniejsze dla mnie to szybkość realiza...
Feret
Firma godna polecenia. Projektant potrafił odczytać dokładnie jak chciałabym, żeby wyglądało moje wnętrze. Sama nigdy nie uzyskałabym takiego ...
Kamila
Fachowe podejście do klienta, wysoka jakość materiałów.
Irek25
Współpraca bezproblemowa i efektywna.
Jerzy Kacan

Urządzając dom, zwykle decydujemy się na wysokiej jakości wyposażenie, które posłuży nam przez wiele lat. Podobną zasadą powinniśmy kierować się także podczas wybierania odpowiednich schodów strychowych oraz niezbędnych do nich akcesoriów. Tak, strych nie należy do naszych ulubionych pomieszczeń domowych. Zwykle jest nieocieplony, a znajdujące się w nim przedmioty nieuporządkowane. Warto jednak poświęcić chwilę i zapoznać się z rodzajami nowoczesnych schodów strychowych. Dzięki nim nie ma konieczności przygotowywania otworu na standardowe schody drewniane. Schody strychowe są funkcjonalne, ale mogą być też stylowe. Jakie zatem istnieją rodzaje schodów strychowych?

Aranżując strych i pomieszczenie znajdujące się pod nim trzeba mieć na uwadze, że zachodzi konieczność montażu odpowiednich schodów. To świetne rozwiązanie, które nie wymaga tworzenia kolejnego niezamykanego otworu. Podłoga strychu pokryta jest ociepleniem, a każdy kolejny otwór będzie przerywał jednolitą izolację. W takich przypadkach najlepiej sprawdzają się solidne, składane schody strychowe. Są one przymocowane do klapy, którą należy zamontować w suficie (podłodze strychu). Dzięki temu możliwe jest zachowanie pełnej izolacji cieplnej. Nowoczesne klapy są niemalże niewidoczne, a o ich obecności świadczę jedynie szpary znajdujące się wokół klapy. Schody strychowe dzielą się na:

  • schody strychowe składane - najczęściej zbudowane są z trzech lub czterech segmentów. Poszczególne części połączone są przy pomocy zawiasów, które ułatwiają składanie i rozkładanie. Tego typu schody mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej spotykanymi są schody składane z drewna, stali lub aluminium. Dwa ostatnie typy są zwykle wyposażone w drewniane stopnie.
  • schody strychowe rozsuwane - schody tego typu są podobnie skonstruowane jak schody składane, ale nie posiadają zawiasów. W ich miejsce zastosowane są specjalne okucia, dzięki którym możliwe jest swobodne przesuwanie części schodów. Ich zaletą jest fakt, że można je dopasować do niemal każdej wysokości pomieszczenia. Ponadto, zajmują znacznie mniej miejsca niż schody w wersji składanej.
  • schody strychowe nożycowe - przeważnie są wykonane z metalu. Mają harmonijkową budowę, ale nie są tak wygodne jak schody strychowe rozsuwane czy składane. Możliwe jest regulowanie ich długości, co pozwala dokładnie dostosować je do wysokości podłoga - sufit. Schody strychowe rozsuwane są także kompaktowe i solidne.


Wybór odpowiednich schodów strychowych to zadanie tylko pozornie łatwe. Aby zdecydować się na te najlepsze, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. W przypadku gdy otwór powstał w stropie wcześniej, istnieje możliwość dopasowania go bezpośrednio do długości i szerokości skrzyni schodów.
Dobierając schody Rzeszów na strych trzeba pamiętać o wysokości samej skrzynki. Jeśli strop jest wykonany z betonu i został tradycyjnie zatynkowany, wówczas skrzynia musi mieć grubość podobną do stropu. Jeśli z kolei strop powstał z drewna, wtedy należy najpierw wykonać sufit podwieszany. W dobrze wykonanej konstrukcji klapa powinna idealnie pasować do okładziny sufitowej. Oznacza to tyle, że skrzynia schodowa powinna mieć taką wysokość, żeby bez problemu dało się ją zamontować do belek stropowych, oraz aby dostawała aż do poziomu dolnej krawędzi profili nośnych, które posłużą do instalacji płyt. Ostatnim, na co warto zwrócić uwagę, to sama wysokość schodów strychowych. W budownictwie nazywana jest wysokością przystawienia i mierzy się ją od podłogi do sufitu w linii prostej. Nie jest to wymiar biegu schodów, bo ten jest zawsze większy.
Rynek produktów do wykańczania wnętrz nieustannie się rozwija. Co rusz proponowane są coraz to nowe rozwiązania, dzięki którym przestrzenie domowe będą praktyczne, wygodne oraz wysoce estetyczne. Jeśli nie wiesz jakie schody strychowe wybrać, skorzystaj z pomocy specjalisty.

Ostatnie komentarze w rankingu: (0)
Opisz swoją opinię w komentarzu
Ocena końcowa:

Inne powiązane firmy

Drzwi Hensfort
Nestora 1, 37-700
Bądź pierwszy
w ocenie
DMD Tonery - serwis drukarek Rzeszów
Al. Sikorskiego 2/7, 35-304
Bądź pierwszy
w ocenie
Producent drewna klejonego Richd. Anders Polska
Kolejowa 13, 37-220 Rzeszów
5/5 (23 opinie)
Ml System Producent fotowoltaicznych szyb zespolonych
Zaczernie 190G, 36-062 Rzeszów
Bądź pierwszy
w ocenie
Zakład Usług Elektronicznych
Króla Stanisława Augusta 26,
5/5 (5 opinii)
BUDIMEX S.A.
Stawki 40, 01-040
5/5 (4 opinie)
T.C.S. ELEKTRONIK
Żółkiewskiego 7b, 35-203
5/5 (1 opinia)
Gasconcept Kurpinscy s.c.
Składowa 13, 09-100 Warszawa
5/5 (3 opinie)
Italmeble Katowice
al. Walentego Roździeńskiego 199, 40-313 Katowice
Bądź pierwszy
w ocenie
Biedronka
Wołczyńska 18, 60-003 Poznań
Bądź pierwszy
w ocenie

Włoskie meble w przestrzeniach publicznych
Włochy są znane na całym świecie nie tylko z przenikliwe...
Włoska precyzja i dbałość o szczegóły w projektowaniu mebli
Włochy są powszechnie uważane za kolebkę europejskiego d...
Włoskie meble a ergonomia - projektowanie dla zdrowia i komfortu
Włochy, znane jako ojczyzna designerskich trendów, to miej...
Włoskie meble w erze mediów społecznościowych
Włoskie meble są znane na całym świecie ze swojej doskon...
Meble włoskie jako symbol statusu społecznego
Meble włoskie od dawna są uważane za symbol luksusu, dobr...
Rodzaje schodów wewnętrznych
Istnieją różne rodzaje schodów wewnętrznych...
Zbiorniki na gaz płynny do instalacji przemysłowych
Gaz coraz częściej wykorzystywany jest nie tylko w instala...
Kto musi odbyć kurs pierwszej pomocy?
Coraz częściej w  firmach, przedsiębiorstwach oraz i...
Schody drewniane jako sztuka rzemieślnicza
Schody drewniane od wieków stanowią nie tylko prakty...
Szybkość i precyzja – klucze do skutecznego pakowania
Szybkość i precyzja są kluczowymi czynnikami, któr...