Rodzaje pieców piekarniczych

Rodzaje pieców piekarniczych

Ostatnie komentarze w rankingu:

Polecam. Firma wytwarza bardzo jakościowe produkty, które są rzetelnie wykonane. Nic się z nimi nie dzieje po latach.
Sławek
Zakład Usług Elektronicznych "Laboratorium" to bardzo profesjonalny zakład, bez problemu zajęli się naprawą urządzenia automatyki przemysłowej...
Adamowicz
Świetna współpraca, szybka realizacja zamówienia. Polecam
Wiesiek
Dla tych mniej obeznanych w temacie bardzo przydaje się obsługa telefoniczna, sprawnie i rzeczowo odpowiadają na pytania.
Kasia342
Serwis ok, bez zastrzeżeń.
Łukasz
Długo szukałam dobrych schodów strychowych, aż znalazłam Wasiak. Jestem zachwycona.
Marta Zawrzyk
Polecam, zamawiałam u nich meble kuchenne. Jestem bardzo zadowolona z jakości.
Marta
Zakupy online w sklepie to pewność szybkiej i niezawodnej dostawy. Meble docierają w doskonałym stanie.
~Daria Piętka
Postanowiłem skorzystać z usług zakładu usług remontowych. Zleciłam firmie wykonanie kostki brukowej wokół mojego domu. Kostka brukowa została...
Janusz
Polecam zarówno maszyny jak i środki czyszczące
Sylwia

Kto z nas nie lubi smaku i aromatu świeżego chleba? Albo czy ktokolwiek wyobraża sobie popołudniową kawę lub herbatę bez kawałka ulubionego ciastka? No właśnie. Wypieki są jednymi z naszych ulubionych łakoci oraz podstawą śniadań w wielu polskich domach. Dzięki rozwojowi technologii oraz zautomatyzowaniu piekarni i cukierni, przez cały dzień możemy cieszyć się świeżymi i smacznymi wyrobami. Jakie maszyny są potrzebne do wypieku ciastek? Dzięki którym z nich możliwa jest jednoczesna produkcja wielu rodzajów wypieków?

W wyposażeniu nowoczesnej cukierni bądź piekarni niezbędny jest odpowiedni piec. Producenci proponują różnego rodzaju maszyny, które znajdą zastosowanie zarówno w małej kuchni restauracyjnej, jak i na pokaźnych rozmiarów halii produkcyjnej. Piece piekarnicze dzieli się na kilka rodzajów: ze względu na rodzaj paliwa, powierzchnię wypiekową oraz trzon. Możliwość szybkiego wypieku rozmaitych wyrobów, awaryjność czy energooszczędność zależy w dużej mierze od samej konstrukcji pieca.
Paliwem stosowanym do pieców piekarniczych mogą być: olej opałowy, drewno, gaz, prąd lub węgiel. Jeśli chodzi o podział urządzeń ze względu na trzon, wyróżnia się piece z trzonem ruchomym oraz nieruchomym. Piec w wersji z trzonem ruchomym posiada mobilną komorę, która może wyjeżdżać poza piec. Co istotne, piece piekarnicze nieobrotowe wózkowe oraz obrotowe takiego trzonu nie posiadają.

Jakie piece są dostępne na rynku?

Piec obrotowy posiada komorę, w której ciasto wypiekane jest na obracającym się wózku piekarniczym. W jej wnętrzu dochodzi do cyrkulacji gorącego powietrza, wprowadzanego do komory dzięki specjalnej turbinie. Ponadto, konstrukcja pieca obrotowego zawiera wymiennik temperatury, które nagrzewa powietrze. Praca wymiennika może być zasilana olejem opałowym, gazem ziemnym lub propanem, prądem i peletem. W przypadku pieców obrotowych, najbardziej wydajnym paliwem są pelet oraz gaz ziemny. Standardowy piec obrotowy składa się z komory wypiekowej, wymiennika ciepła, wytwornicy pary oraz obudowy ze stali nierdzewnej.
Piece piekarnicze wsadowe z kolei dzielą się na te z trzonem ruchomym oraz nieruchomym. Od tego, jaka powierzchnia piekarnicza została wykorzystana, zależy metoda ładowania pieca. W przypadku trzonu nieruchomego, niezbędne jest zastosowanie łopat z odpowiednio długim uchwytem lub aparatów załadowczych. Tego typu piece mają płytę wypiekową wykonaną z kamienia i mogą mieć zainstalowane dwa systemy załadunku: wyjezdny (komora porusza się na prowadnicach lub rolkach) lub wewnętrzny (ciasto jest ręcznie nakładane na stalową siatkę wypiekową lub taśmę). Piece piekarnicze wsadowe dzielą się na cztery rodzaje:

* rurowy - system ogrzewania takiego pieca opiera się na stalowych rurach wypełnionych w 30% wodą destylowaną. W rurach tych powstaje para, dzięki której w komorze wypiekowej wzrasta temperatura.
* cyklotermiczny - w jego konstrukcji znajdują się turbiny, które równomiernie rozprowadzają gorące powietrze w komorze wypiekowej. Zaletą pieca cyklotermicznego jest możliwość szybkiej zmiany temperatury pieczenia.
* elektryczny - ciepło wytwarzane jest przez odpowiednie grzałki ceramiczne lub metalowe. W przypadku tego pieca możliwa jest regulacja temperatury w każdej z komór z osobna. Pracownik obsługujący piec może ustawić różne temperatury pieczenia dla komory górnej i dolnej. Dodatkowo, piece elektryczne dają możliwość całkowitego wyłączania poszczególnych komór, co pozwala zaoszczędzić energię.
* termoolejowy - tutaj za rozprowadzanie ciepła odpowiada olej. Piece termoolejowe mają duże zastosowanie w piekarniach, które dostarczają do sklepów jeden rodzaj produktu w dużej ilości, np. chleb. Wybierając ten piec warto mieć na uwadze, że tego typu produkt zajmuje dużo miejsca.

Czym więc kierować się podczas wybierania odpowiedniego pieca do wyposażenia piekarni lub cukierni? Przede wszystkim wielkością produkcji i rodzajem wytwarzanych wypieków. Małe i średnie piekarnie lepiej poradzą sobie z piecami wsadowe rurowe lub cyklotermiczne oraz obrotowe wózkowe. Z kolei piece termoolejowe i obrotowe świetnie sprawdzą się w miejscach, w których prowadzona jest większa produkcja. Najlepszymi wyborami do cukierni będą piece elektryczne, zapewniające możliwość kontroli temperatury podczas wypieku. Dowiedz się więcej: https://www.hasborg.pl/filtr/zastosowania/piece-cukiernicze/25.html

Ostatnie komentarze w rankingu: (0)
Opisz swoją opinię w komentarzu
Ocena końcowa:

Inne powiązane firmy

Projektant wnętrz Rzeszów OSCAR-Dekoracje
Matejki 12, 35-105
5/5 (7 opinii)
Rzeczoznawca majątkowy Szymon Kasperski - wycena nieruchomości Rzeszów
Miła 9c/8, 35-314 Rzeszów
5/5 (3 opinie)
Premium Nauka Jazdy
Zagłoby 10, 07-409 Ostrołęka
Bądź pierwszy
w ocenie
Akcesoria.meble.pl - system podnośników Aventos
Langiewicza 33, 35-021 Rzeszów
5/5 (5 opinii)
OMEGA ELECTRONICS
Kędzierskiego 4, 26-600
5/5 (4 opinie)
Maszyny do ciasta francuskiego Hasborg
Rakszawa 508, 37-111 Rakszawa
5/5 (1 opinia)
SEOnetium pozycjonowanie Rzeszów
Goździkowa 14A, 35-604 Rze Rzeszów
Bądź pierwszy
w ocenie
RAIL-SERVICE Sp.z o.o.
Warszawska 71, 35-230 Rzeszów
Bądź pierwszy
w ocenie
BUDIMEX S.A.
Stawki 40, 01-040
5/5 (4 opinie)
Pozyczamysobie.pl Serwis online
, Rzeszów
Bądź pierwszy
w ocenie

Włoskie meble w przestrzeniach publicznych
Włochy są znane na całym świecie nie tylko z przenikliwe...
Włoska precyzja i dbałość o szczegóły w projektowaniu mebli
Włochy są powszechnie uważane za kolebkę europejskiego d...
Włoskie meble a ergonomia - projektowanie dla zdrowia i komfortu
Włochy, znane jako ojczyzna designerskich trendów, to miej...
Włoskie meble w erze mediów społecznościowych
Włoskie meble są znane na całym świecie ze swojej doskon...
Meble włoskie jako symbol statusu społecznego
Meble włoskie od dawna są uważane za symbol luksusu, dobr...
Innowacyjne metody klejenia i technologie w produkcji kantówki klejone
Klejenie jest jednym z kluczowych procesów w produkcji mebl...
Z jakiego materiału powinna być wykonana kantówka drzwiowa?
Kantówka jest drewnianym elementem konstrukcyjnym, kt...
Wypadki w pracy - jak ich uniknąć?
Coraz szerze grupy osób przybywające do pracy za gra...
Rodzaje schodów wewnętrznych
Istnieją różne rodzaje schodów wewnętrznych...
Zastosowanie klejonki sosnowej
Klejonki to jedne z najczęściej stosowanych materiał&oacu...