Kto musi odbyć kurs pierwszej pomocy?

Kto musi odbyć kurs pierwszej pomocy?

Coraz częściej w  firmach, przedsiębiorstwach oraz instytucjach organizowane są specjalistyczne kursy pierwszej pomocy. Dzięki nim zatrudnieni w danej placówce pracownicy mają szansę zyskać precyzyjną wiedzę na temat tego w jaki sposób należy zachować się w sytuacjach zagrożenia życia czy to swojego czy współpracownika. Tym samym możemy czuć się w momentach kryzysowych o wiele bardziej bezpieczni. Uczestnictwo w takim kursie pierwszej pomocy przydaje się nie tylko w miejscu pracy, ale przede wszystkim w życiu codziennym. Kilka konkretnych wskazówek na temat tego jak zachować się bezpośrednio po nieszczęśliwym wypadku, jak reanimować rannego  itd. to cenna wiedza, która dzięki krótkiemu szkoleniu może nam się przydać na co dzień. 

Wybierając określony kurs pierwszej pomocy, warto w szczególności zwrócić uwagę na to czy prowadząca go placówka posiada odpowiednie uprawnienia. Istotnym aspektem jest także rodzaj zaświadczenia, który wręczany jest uczestnikom bezpośrednio po zakończeniu szkolenia. W najprostszych, standardowych formach szkoleń przewiduje się około pięciu godzin dydaktycznych. Są one wykonywane w ciągu zaledwie jednego dnia. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupkach osób, liczących z reguły do 10 do maksymalnie 20 osób. Nierzadko natrafić można także na jeszcze mniej liczebne, a nawet organizowane indywidualnie – dla każdego kursanta z osobna. Są one jednak wówczas dość drogim wydatkiem. 

Profesjonalne kursy pierwszej pomocy powinny być zgodne z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji. Instruktorami natomiast koniecznie mają być specjaliści w dziedzinie ratownictwa medycznego a także czynni lekarze. Oni będą bowiem wykładać teorię ale także położą nacisk na praktykę. Szkolenie powinno się odbywać na właściwie skonstruowanych fantomach. Biorący udział w zajęciach muszą uzyskać dokument potwierdzający uczestnictwo.

Ostatnie komentarze w rankingu: (0)
Opisz swoją opinię w komentarzu
Ocena końcowa:

Inne powiązane firmy

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Bądź pierwszy
w ocenie

Kupując gniazda elektryczne zwracamy uwagę na wi...
Żarówki mogą różnic się między sobą wielom...
Zastosowanie odzieży roboczej oraz akcesori&oacut...
Włącznik dwubiegunowy to termin znany w ele...
DSSC (ang. Dye Sensitized Solar Cells) należą do...
Każdy pracownik konkretnej firmy powinien odbyć ...