Jakie zagadnienia powinno obejmować szkolenie BHP?

Jakie zagadnienia powinno obejmować szkolenie BHP?
Przekazywanie informacji z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy kojarzy nam się zazwyczaj z podejmowaniem nowego zatrudnienia. Okazuje się jednak, że nie tylko w takich wypadkach jest to istotna kwestia. Szkolenia BHP odbywają się bowiem również na uczelniach wyższych i udział w nich musi wziąć każdy student, który na koniec otrzymuje potwierdzenie swojego uczestnictwa wraz z wpisem do indeksu. Podczas takiego spotkania prowadzący przekazuje najważniejsze dane dotyczące ewentualnych zagrożeń, które mogą pojawić się w budynkach uniwersytetu czy akademii.

Ważne miejsce zajmują tu również podstawowe informacje dotyczące pierwszej pomocy. Spotkania tego typu mają służyć wzrostowi bezpieczeństwa na uczelniach oraz ograniczeniu zagrożeń, które mogą wynikać z nieprzemyślanych działań studentów. Uczestnicząc w nich można dowiedzieć się również, że w rzeczywistości większość przedmiotów, które otaczają nas na uczelni może stanowić spore zagrożenie. Poza tym, jak wspomnieliśmy już wcześniej, szkolenia BHP przeprowadzane są zawsze przede wszystkim w zakładach pracy i jest to również kwestia obowiązkowa bez względu na to, jakie stanowisko zajmuje dana osoba oraz jaki jest charakter jej pracy.
Udział w takim kursie powinien być oczywiście bezpłatny dla biorących w nim udział ludzi, a pokrycie jego kosztów należy do pracodawcy. W dużym stopniu to od niego zależy bowiem, kiedy dokładnie odbywają się szkolenia BHP. Powinny być one jednak przeprowadzane jak najwcześniej, ponieważ w razie jakiegokolwiek wypadku, któremu uległa osoba nie posiadająca zaświadczenia, że wzięła udział w wyżej wymienionym szkoleniu, lub kontroli urzędnika, pracodawca może mieć spore nieprzyjemności. Jest to bowiem sytuacja, która świadczy o tym, że nie wywiązuje się on ze swoich obowiązków, a co więcej lekceważy bezpieczeństwo zatrudnianych przez siebie osób.
Ostatnie komentarze w rankingu: (0)
Opisz swoją opinię w komentarzu
Ocena końcowa:

Inne powiązane firmy

Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (4 opinie)

Gaz coraz częściej wykorzystywany jest nie tylko...
Okna są jednymi z najważniejszych elementó...
Coraz szerze grupy osób przybywające do pr...
Dach jest zwieńczeniem każdego domu, ponieważ t...
Schody strychowe http://www.wasiak.net/oferta/scho...
Konkurencja w branży piekarniczej i cukierniczej ...