Gdzie najczęściej wykorzystuje się listwy sosnowe?

Gdzie najczęściej wykorzystuje się listwy sosnowe?

Sosna to drzewo iglaste, które niezwykle często jest wykorzystywane w stolarce, a także jest to popularny materiał wykorzystywane w meblarstwie. Drewno sosnowe charakteryzuje się zwiększoną elastycznością oraz odpornością na uszkodzenia. Poza tym zapewnia odpowiednią izolację akustyczną i termiczną, potrafi szybko wysychać i łatwo jest je pokryć wszelkiego typu farbami, dzięki czemu meble wykonane z drewna sosnowego dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.

Warto wiedzieć, że sosna należy do jednego z najliczniejszych gatunków drzew w Polsce, a także jest niezwykle łatwa w obróbce - bez większego problemu można je szlifować, frezować czy dekoracyjnie wyginać, dzięki takim zdolnościom może przybierać dość nietypowe i niezwykle oryginalne kształty. Warto wiedzieć, że drewno sosnowe jest tańsze od drewna dębowego czy drewna bukowego, a charakteryzuje się podobną wytrzymałością. Czy drewno sosnowe ma jakieś wady? Oczywiście, jak każdy gatunek drewna, jest przede wszystkim bardziej podatne na pękanie i powstawanie zarysowań, a także źle znosi nieustanny kontakt z wilgocią, dlatego wymaga regularnej pielęgnacji oraz impregnacji. 

Z drewna sosnowego najczęściej tworzone są listwy http://www.richd-anders.pl/produkty/listwy.html , które stosowane są głównie jako półfabrykat do produkcji opasek drzwiowych, listw narożnych, listw maskujących oraz elementów meblowych.
Produkcją wspomnianych materiałów zajmuje się przede wszystkim producent drewna klejonego Richd. Anders, który selekcjonuje surowiec sosny według wytycznych klienta, dostosowując go do ustalonej budowy, a następnie klejąc klejem wodoodpornym. Na życzenie klienta wykonywane są fazowania oraz frezowania listw sosnowych. Listwy sosnowe najczęściej wykorzystuje się do ocieplania ram drzwiowych czy ram okiennych, a także drzwiczek i szafek kuchennych. Niezwykle często listwy sosnowe występują w postaci listw podłogowych, ponieważ są na tyle sprężyste, że można je swobodnie wygiąć do wymarzonego kształtu. Listwy sosnowe często są wykorzystywane do produkcji mebli, elementów wykończeniowych, a także specjalnych projektów pod zamówienie. 

Ostatnie komentarze w rankingu: (0)
Opisz swoją opinię w komentarzu
Ocena końcowa:

Inne powiązane firmy

Bądź pierwszy
w ocenie
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)

To właśnie dach jest kluczowym elementem podczas...
Schody strychowe http://www.wasiak.net/oferta/scho...
Obecnie technologia rozwija się z zatrważającą...
Coraz szerze grupy osób przybywające do pr...
Okna są jednymi z najważniejszych elementó...
Dokonując ważnych decyzji w życiu ma się do cz...